Цинкування — процес покриття виробів зі сталі та заліза (металів) для підвищення їх стійкості до корозії.

Метод захисту заснований на принципі, що цинк у складі покриття вступає в реакції корозії першим, а основний метал залишається «непошкодженим».

Товщина цинкового шару залежить від температури і тривалості процесу цинкування та коливається від 6 мкм (для гальванічного цинкування) до 1,5 мм.

Існують різні способи створення (нанесення) цинкового покриття, а саме:

  • гаряче цинкування (заглиблення виробів в розплав цинку при температурі 450–480 °C) характеризується найбільшими захисними властивостями металізації;
  • електролітичне (гальванічне) цинкування (гальванічне покриття в кислих, сірчанокислих або лужних ціаністих ваннах);
  • термодифузійне цинкування або шерардизації (насичення цинком нагрітих до 400–420 °C сталевих виробів в порошковому цинковому середовищі); — виріб покривається цинком з парів при високій температурі в захисній атмосфері водню.
  • холодне цинкування — нанесення на підготовлену поверхню способами, що застосовуються для звичайних полімерних фарб, спеціального складу з вмістом цинкового порошку, в результаті чого утворюється покриття, що володіє властивостями, притаманні гарячеоцинкованим і полімерним покриттям.

Наше виробництво зосереджене саме на «гарячому цинкуванні» металевих виробів. Цей спосіб захисту заліза і сталі самий надійний та економічно-обгрунтований.

Захист поверхні виробів із заліза і сталі за допомогою нанесення цинкового покриття має великі переваги, а саме:

  • висока корозійна стійкість (показник близький до міцності нержавійки);
  • самовідновлення покриття у разі мікропошкоджень (швидкість поширення цинку становить приблизно 2 мм в рік при навколишній температурі, що не перевищує 70° С);
  • висока продуктивність виробничих установок;
  • висока тепло — і електропровідність цинкового покриття.

Отож, як саме відбувається процес антикорозійного покриття «методом гарячого цинкування» на підприємстві ТОВ «Метало Гальва Україна».

Технологічний процес

Для забезпечення переміщення металовиробів при гарячому цинкуванні вони повинні бути закріплені на спеціальних траверсах.

Перед гарячим цинкуванням вироби піддаються хімічній обробці, для підготовки поверхні виробів, призначених для гарячого цинкування. 

Стадії технологічного процесу:

  1. Знежирення: перед травленням металів (видалення окисів хімічним способом, без якого неможливе цинкування) необхідно видалити маслянисті й мастильні речовини з поверхні металовиробів. Таким чином, ціль знежирення – видалення з поверхні маслянистих і/або мастильних речовин з використанням кислотних розчинів. 
  2. Травлення: необхідно для видалення оксидів заліза з поверхні матеріалів. Для травлення використовують кислоту з інгібітором корозії, який необхідний для зупинки продовження ефекту травлення металу після видалення окису. 
  3. Промивання: для повного видалення кислотного розчину після травлення проводиться промивання виробів у ванні з водою. 
  4. Флюсування: проводиться в гарячому рідкому розчині хлористого цинку/амонію з метою підготовки поверхні металу для правильної «реакції» з розплавленим цинком і для запобігання утворення окису при наступному процесі сушіння. 
  5. Сушіння: вироби поміщають у камеру сушіння, де циркулює гаряче повітря при температурі близько 100° C. Таким чином, матеріал сушиться й нагрівається, що дозволяє знизити термошок від високих температур гарячого цинкування. 
  6. Цинкування: проводиться зануренням у цинк, зміст чистого цинку не менш 98,5 %, при температурі близько 450° C. При гарячому цинкуванні допускаються добавки алюмінію або інших елементів у відповідності зі специфікою вимог цинкування. 
  7. Охолодження: проводиться зануренням у воду.
  8. Пасивація: метод пасивації дозволяє захистити металоконструкції від такого естетичного дефекту, як «біла іржа». Такий термін застосовують коли внаслідок процесу окислення цинку у вологому середовищі на поверхні оцинкованих виробів утворюються  шари білого або світло-сірого кольору, що складаються з оксиду цинку і гідроксиду цинку.
Підготовка виробу

Таким  чином вся продукція, що виготовляється надсучасним усаткуванням підприємства ТОВ «Матало Гальва Україна»  проходить всі етапи підготовки,  обробки та цинкування  металоконструкцій на найвищому європейському рівні згідно діючих вимог та Єростандартів.

Занурення виробу у розплав цинку